FotoKrakus.com

STUDIO ARTYSTYCZNE
fotografii ulicznej

Szuszkiewicz Krzysztof - FotoKrakus

Fotografia uliczna - StreetPhoto.

Jeśli uważasz, że fotografowanie osób z tyłu nie ma nic wspólnego z fotografią uliczną, pomyśl jeszcze raz. Istnieje wiele wspaniałych przykładów Saula Leitera, Freda Herzoga, Joela Meyerowitza i innych, którzy udowodnili skuteczność tego konkretnego podejścia. Widzimy wiele osób, z którymi spotykamy się na ulicy z tyłu. Strzelanie w ten sposób sprawia, że​jesteś zwolennikiem, pewną ścieżką, którą kieruje twój temat, a ich punkt widzenia staje się Twoim własnym. Możesz fotografować nad ludźmi, często są to niewidoczne szczegóły, które nadają urok zdjęciu i zostawiają przestrzeń dla widza, aby wyobrazić sobie, jak wygląda osoba z przodu.

Czy ta osoba jest szczęśliwa czy smutna? Czy się uśmiecha? Czy mają ciemne lub jasne oczy? Czy są młodzi czy starsi, niż możemy sobie wyobrazić? Szczegóły pomijane często powodują dodatkowe napięcie na obrazie. Efekty rozmycia, jakie Saul Leiter wykorzystał w wielu swoich zdjęciach, dają poetycki aspekt, który czyni różnicę między prostym podejściem dokumentalnym, a prawdziwą fotografią uliczną. Proste uliczne portrety są zbyt oczywiste dla mojego gustu; Wolę zasłonić moje intencje i wnioski lub ukryć szczegóły, aby przyciągnąć uwagę widzów i zaangażować je w zainteresowanie widza. Niech obcy wyglądają "dziwnie" - portret z osobą, która wpatruje się bezpośrednio w soczewkę, nie musi ujawniać więcej niż krystalicznie czysty strzał.

Ktoś z daleka swoim wyglądem czy zachowaniem trzyma Cię w napięciu, i może przez to sprawić, że musisz nacisnąć przycisk migawki. Możesz zrobić to zadanie kilka razy, i śledzić jak najwięcej osób w trakcie sesji lub po prostu jedną osobę, i śledzić jej ruchy krok po kroku. Zdecyduj, jak ma wyglądać zdjęcie. Jeśli chcesz zamrozić ruch obiektu, wybierz krótki czas naświetlania. Ponieważ będziesz się poruszać, zalecam 1/250 lub 1/500 s, w zależności od jasności światła otoczenia. Zawsze wykonaj zdjęcia testowe w wybranym miejscu, zanim zaczniesz fotografować. Jeśli chcesz użyć rozmycia w celu uchwycenia ruchu lub jako efektu czysto artystycznego, czasy ekspozycji od 1/15 do 1/30 są najlepsze.

Pytania

Jakiego rodzaju fotografię lubię wykonywać:Wykonuję fotografię czarno - białą.
Robię głównie niepozorowane portrety ludzi na ulicach, co niektórzy twierdzą, że to nie jest fotografia ulicy.
Interesuje mnie osoba, twarz, postać, zawsze poszukuję ciekawych twarzy.
Podchodzę blisko do osoby, którą chcę mieć w kadrze, nawet (do 1,5 m) Bardzo często pracuję obiektywem 50mm (czasem 85mm)
Moje zdjęcia portretowe zawsze wyglądają bardzo podobnie.
Poza tym lubię fotografię artystyczną, architektury, zdjęcia nocne, detale.Gdzie robić najlepsze zdjęcia uliczne?Im więcej osób, tym ciekawsze są zdjędia, im większe miasto, tym ciekawsze są przystanki autobusowe, przejścia uliczne na zebrach, i ulice handlowe są moimi faworytami, w tych miejscach ludzie muszą wstać, iść do pracy, otwierać sklepy, można ich wtedy z łatwością fotografować. W dużych skupiskach ludzi łatwiej o anonimowość ułatwia "ukrycie" się. Gdzie jest dużo turystów, nie będziesz rzucał się z aparatem w ręku, również na dużych imprezach lub festiwalach zawsze jest wielu ludzi z aparatami, można chodzić w grupie, i szukać ciekawych sytuacji czy modeli do portretów. Wystarczy znaleźć ciekawe tło czy kolor i czekać, aż ktoś się w tym miejscu pojawi.Co to jest fotografia uliczna?

Fotografia uliczna pokazuje codzienne chwile życia, jak też życie publiczne, ukazuje dynamiczne sceny. Ujawnia ludzi, którzy robią zwyczajne rzeczy czyli - pracują, bawią się, rozmawiają. Ulica nie jest ustawiona do zdjęcia jak modelka, wszystko dzieje się tu i teraz, przedstawia spontaniczne zachowania, z których są fantastyne portrety, również szczegóły człowieka (nogi, nogi, ręce itp.) są częścią zdjęć ulicznych.

© Copyright 2017 FotoKrakus.com - All Rights Reserved - 𝒫𝓁
Copyright of all documents and scripts belonging to this site by Front-end FotoKrakus.com - Most of the information contained on this site is copyrighted material. It is illegal to copy or redistribute this information in any way without the expressed written consent of the author.